Noteikts konkursa „Inovatīvās tehnoloģijas NVO līderiem” uzvarētājs

Šī gada, 12.maijā, konferences „Inovatīvās tehnoloģijas NVO” ietvaros notika konkursa „Inovatīvās tehnoloģijas NVO līderiem” finālistu prezentācijas un uzvarētāja noteikšana. Augstāko novērtējumu konkursā saņēma jaunatnes sabiedriskā organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Lai veicinātu un atbalstītu nevalstisko organizāciju dalībniekus un vadītājus apgūt e-prasmes un savā darbā izmantot inovatīvas tehnoloģijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) Latvija@Pasaule projekta ietvaros sadarbībā ar Microsoft Latvia un biedrību „Latvijas Pilsoniskā alianse” tika izsludināts konkurss nevalstiskajām organizācijām – „Inovatīvās tehnoloģijas NVO līderiem”. Finālam bija izvirzīti projekti no organizācijām  – „Klubs “Māja“ – jaunatne vienotai Eiropai”, Aizkraukles Reģionālā Tautskola un „Bauskas Zonta klubs”. 

Par uzvarētāju tika atzīts jaunatnes organizācijas Klubs „Māja“ iesniegtais projekts, kas ieguva augstāko novērtējumu gan pēc satura, gan tehnoloģiskā risinājuma kā arī  atbilstības tematikai. Konkursa uzvarētājs balvā saņēma piezīmju datoru, uz kura ir jau instalēta jaunākā programmatūra.   Kopumā konkursam savus projektus bija pieteikušas 15 nevalstiskās organizācijas. 

„Mēs dzīvojam jaunu tehnoloģiju un inovācijas laikmetā, kas maina mūsu ikdienu – sākot no saziņas veidiem un beidzot ar to, kā cilvēki strādā un pavada brīvo laiku. Redzu, ka prasmīgi izmantojot jaunākās tehnoloģijas, NVO šodien var sniegt būtiski lielāku labumu sabiedrībai, palielināt savu lomu Latvijas pilsoniskajā demokrātijā un sekmīgi attīstīties, veidojot cilvēkam draudzīgu valsti un vidi,” saka Microsoft Latvia vadītāja Daiga Trumpe.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Microsoft Latvia un biedrību „Latvijas Pilsoniskā alianse” organizēja konferenci nevalstiskajām organizācijām kurā piedalījās pārstāvji no dažādām NVO un pašvaldībām. Konferencē NVO pārstāvji un jomas eksperti stāstīja par atbalsta programmām un tehnoloģijām nevalstiskajām organizācijām, NVO lomu mūžizglītības un sociālās aktivitātes veicināšanā un  nodrošināšanā, kā arī līdzdalību kā pilsoniskās sabiedrības attīstības formu. Konferences galvenie temati bija NVO loma mūžizglītības un sociālās aktivitātes veicināšanā un nodrošināšanā, WEB un e-risinājumu iespēju izmantošana, veiksmes stāsti par digitālo prasmju izmantošanu un jaunākajiem rīkiem NVO attīstībai un finanšu piesaistei. Pasākuma mērķis bija veicināt NVO aktīvāku iesaisti pilsoniskās sabiedrības jautājumu risināšanā un rosināt NVO līderus aktīvāk izmantot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespējas savā darbībā.

Inovatīvo tehnoloģiju izmantošanai NVO darbībā veltīto konferenci atklāja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas valdes loceklis Imants Freibergs, kurš savā uzrunā skaidroja, ka daži no aktuāliem NVO izaicinājumiem ir: veicināt iespējas indivīdiem un organizācijām kontaktēties, efektīvi izmantot pieejamos e-pakalpojumus un sociālos tīklus, nodrošināt tiem piekļuvi par samērīgu cenu, kā arī tehnoloģiju lietot spējas un zināšanu paplašināšanas iespējas.

„Konferences tēmas: pirmkārt, NVO loma mūžizglītības un sociālās aktivitātes veicināšanā un nodrošināšanā un, otrkārt, e-līdzdalība kā pilsoniskās sabiedrības attīstības forma: Web iespēju izmantošana, skaidri parāda to, ka organizācijas apzinās savu lomu sociālā, ekonomiskā un politiskā jomā un ka ir būtisks brīdis apgūt iemaņas, kuras mums piedāvā cilvēku radītas inovācijas,” saka Rasma Pīpiķe, biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore.

Demonstrāciju stendos konferences dalībnieki varēja  paši izmēģināt jaunākās programmas un e-rīkus, to skaitā – Windows 7, Microsoft Office 2010, Swedbank piedāvātos e-risinājumus un citus.
Šāda veida konference Latvijā tiek rīkota pirmo reizi.