Noskaidroti konkursa “E-apmācīts rajons 2006” uzvarētāji

Noskaidroti uzvarētāji Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) sadarbībā ar AS “Hansabanka” organizētajā konkursā Latvijas pašvaldībām “E-apmācīts rajons 2006”, kas paredz Latvija@Pasaule iniciatīvas uzsākšanu jaunos Latvijas rajonos. Par uzvarētājām atzītas trīs Latvijas pašvaldības – Jelgavas pilsētas dome, Madonas rajona padome un Aizkraukles rajona padome.

Jau tuvākajā laikā sadarbībā ar šīm pašvaldībām – konkursa uzvarētājām – tiks izveidota digitālā karte ar interneta pieejas punktiem, sagatavoti 20 pasniedzēji/konsultanti, un 100 iedzīvotājiem katrā pašvaldībā tiks piedāvāta bezmaksas 8 stundu apmācība datora lietošanā.

Ņemot vērā, ka programmas Latvija@Pasaule mērķis ir veicināt datorprasmes visā Latvijas teritorijā, LIKTA valde nolēma palīdzēt bezmaksas datorprasmju apgūšanas programmu uzsākt arī trīs citās nelielās Latvijas pašvaldībās, kuras bija konkursā pieteikušās. Liepājas rajona Sakas pagastā, Valkas rajona Grundzāles pagastā, kā arī Rīgas rajona Allažu pagastā tiks izveidota digitālā karte ar interneta pieejas punktiem pagasta teritorijā, kā arī sagatavoti pasniedzēji iedzīvotāju e-apmācīšanai.  

“Tieši pašvaldību līdzdalība projektā ir tā, kas nodrošina Latvija@Pasaule iniciatīvas ilgtspēju un pieejamību katram Latvijas iedzīvotājam. Tāpēc LIKTA ir gandarīta par pašvaldībām – konkursa uzvarētājām, kas ir gatavas aktīvi iesaistīties projektā ar savu atbalstu un resursiem. Ceram, ka jau nākamajā gadā Latvija@Pasaule iniciatīvas apmācības būs pieejamas visos Latvijas rajonos” Imants Freibergs, LIKTA prezidents.

“Ir patiess prieks, ka pašvaldības ir izrādījušas interesi un aktīvi interesējušās par dalību “Hansabankas” atbalstītajā konkursā. Ar šo konkursu mums būs izdevies samazināt rajonu skaitu, kuru pašvaldību iedzīvotāji vēl nav piedalījušies Latvija@Pasaule īstenotajā e-pamācību projektā. “Hansabanka” ir gandarīta, ka tās atbalstītie projekti palīdz informācijas sabiedrības veidošanai Latvijā. Pēdējie ES pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijā internetu regulāri lieto 46% iedzīvotāju, turklāt gada laikā interneta lietotāju skaits audzis par 12%. Jau pašlaik pēc šī rādītāja esam apsteiguši tādas ES dalībvalstis kā Grieķiju vai Itāliju. Hansabanka ir pārliecināta, ka turpinot īstenot šo projektu, Latvija e-zināšanu jomā kļūs par vienu no vadošajām valstīm visā Eiropā”, norāda AS „Hansabanka” valdes loceklis, Produktu attīstības un IT pārvaldes vadītājs Ģirts Bērziņš. 

LIKTA apmācību Latvija@Pasaule projekta ietvaros uzsāka 2005. gada novembrī, šobrīd apmācīti jau gandrīz 9000 cilvēku daudzos Latvijas rajonos un pilsētās . Konkursa mērķis ir aicināt projektā iesaistīties tām pašvaldībām, kuru rajonos un pilsētās projekta apmācība šobrīd vēl nav pieejama un veicināt pašvaldību interesi iedzīvotāju datorprasmju apgūšanā un informācijas sabiedrības  attīstībā.