Microsoft Unlimited Potential

Microsoft Unlimited Potential (UP) ir programma, kuras mērķis ir papildināt jauniešu un pieaugušo izglītību visā dzīves laikā, ar publisko informācijas tehnoloģiju mācību centru palīdzību sniedzot nepieciešamās tehnoloģiju prasmes.

Vairāk nekā jebkad agrāk pieaugušajiem regulāri ir jāpārvērtē savas prasmes un zināšanas, lai ietu vienā solī ar nozīmīgajām izmaiņām, kas raksturīgas 21. gadsimta pasaulei. Microsoft Unlimited Potential (UP) ir programma, kuras mērķis ir papildināt jauniešu un pieaugušo izglītību visā dzīves laikā, ar publisko informācijas tehnoloģiju mācību centru palīdzību sniedzot nepieciešamās tehnoloģiju prasmes. Microsoft uzskata, ka tehnisko prasmju apmācības nodrošināšana sadarbībā ar sabiedrības dalībniekiem var veidot sociālās un ekonomiskās iespējas, kas palīdz mainīt cilvēku dzīvi un pārveidot sabiedrību.

Katrs UP mācību programmas kurss ir paredzēts motivētiem jauniešiem un pieaugušajiem, kuri personisku vai profesionālu iemeslu vadīti vēlas apgūt jaunas tehnoloģijas vai papildināt savas pašreizējās tehnoloģiju prasmes. Daudzi no Unlimited Potential kursiem ir izstrādāti tā, lai atbilstu to personu vajadzībām, kuras apgūst Microsoft Office lietojumprogrammu vai Microsoft Windows XP operētājsistēmas izmantošanas iespējas.

Kursa programma ļauj iegūt Microsoft Office speciālista (MOS) pamatzināšanas par galddatoru produktīvas izmantošanas lietojumprogrammām. Turklāt šī mācību programma ļauj gatavoties European Computer Driving License un International Computer Driving License sertifikācijas eksāmenam, jo ietver informācijas tehnoloģiju pamatjēdzienus. Mācību programma ļauj gatavoties arī Internet and Computing Core Certification (IC3) sertifikācijas eksāmenam, ietverot skaitļošanas pamatus, svarīgākās lietojumprogrammas, kā arī tīklošanu, internetu, tīklu Web un elektronisko pastu (e-pastu).

Katra UP kursa pamatnolūks ir iemācīt apieties ar tehnoloģijām, vienmēr paturot prātā, ka tehnoloģiju izmantošana uzlabo katra cilvēka iespējas, produktivitāti, konkurētspēju darba tirgū un dzīves līmeni.

KURSU PIEDĀVĀJUMS UN MĒRĶI

UP mācību programma ievēro Microsoft un starptautiskos prasmju standartus. Tāpēc mācību programmā ir iekļauti šādi 8 datoru, programmatūras un ciparu tehnoloģiju ievadkursi:

Datorzinību pamati

Šis kurss sniedz būtiskas pamatzināšanas par galvenajiem datoru darbības principiem, kā arī aparatūras, programmatūras, operētājsistēmu, interneta būtību un vēl daudz ko citu. Kursa ilgums: 24 apmācības stundas.

Interneta un tīkla Web pamati

Šajā kursā tiek apgūts, kā pārlūkot tīklu Web, izmantot meklēšanas programmas, rīkoties ar e-pastu un veidot Web lapas. Kursa ilgums: 12 apmācības stundas.

Ciparu multivides pamati

Šajā kursā tiek apgūts, kā sākt izmantot ciparu multividi, ieskaitot ciparu fotogrāfiju, audio un ciparu video. Kursa ilgums: 8-10 apmācības stundas.

Tekstapstrādes pamati

Šis kurss pievēršas tam, kā izmantot tekstapstrādes programmu, lai uzrakstītu un pārskatītu dažādus personiskos un biznesa dokumentus — no vienkāršām vēstulēm un atgādinājumiem līdz sarežģītiem dokumentiem, kuros iekļauta grafika un tabulas. Kursa ilgums: 12-14 apmācības stundas.

Izklājlapu pamati

Šajā kursā tiek apgūti pamatprincipi darbā ar izklājlapām, ieskaitot darblapu izveidi, datu rediģēšanu, diagrammu un grafiku izveidi, kā arī izklājlapas publicēšanu tīklā Web. Kursa ilgums: 12 apmācības stundas.

Prezentāciju pamati

Šajā kursā tiek apgūts viss, kas jāzina par pārliecinošu elektronisku prezentāciju izveidi — no pamata slaidrādes izveides līdz grafikas, video un audio pievienošanai, lai iegūtu bagātinātas multivides prezentācijas. Kursa ilgums: 12 apmācības stundas.

Web izstrādes pamati

Šajā kursā tiek apgūts pilnīgs Web lapu izstrādes process — no HTML pamatiem līdz to pilnīgas Web vietas izstrādes un izveides stratēģijām. Kursa ilgums: 12-16 apmācības stundas.

Datu bāzu pamati

Šajā kursā sniegta pamatinformācija par relāciju datu bāzu izmantošanu tabulu, veidlapu un pārskatu izveidei. Kursa ilgums: 10 apmācības stundas.