Latvijas pašvaldībās izsludinās projektu „E-apmācīts uzņēmējs” Apmācīs 1000 mazo un vidējo uzņēmumu darbiniekus

Interneta vides izmantošana, elektronisko norēķinu un internetbankas lietošanas prasmes ir viens no būtiskajiem mazo, vidējo un mikro uzņēmumu un to darbinieku konkurētspējas nosacījumiem mūsdienu biznesa vidē. Lai veicinātu šī uzņēmējdarbības segmenta pārstāvju konkurētspēju, Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Hansabanku projekta Latvija@Pasaule ietvaros izsludina pieteikšanos projektam „E-apmācīts uzņēmējs” 1000 Latvijas uzņēmēju apmācībai.

Projekta „E-apmācīts uzņēmējs” ietvaros pašvaldībām un Latvija@Pasaule mācību centriem būs iespēja apmācīt sava rajona uzņēmējus, saņemot finansiālu atbalstu no Hansabankas 50% apmērā no mācību maksas visiem mācību dalībniekiem jeb Ls 25 par katru dalībnieku. No viena uzņēmuma projekta apmācībās var piedalīties līdz pieciem darbiniekiem.

Šāda apmācība tieši uzņēmumu darbiniekiem notiks pirmo reizi – līdz šim projekta ietvaros tika apmācītas tikai privātpersonas. Projekta mērķis ir veicināt uzņēmēju interesi apgūt jauno tehnoloģiju iespējas: datorprasmes, internetu un e-pakalpojumus. Apmācību programmā ir ietvertas daudzas uzņēmējiem svarīgas tēmas: internetbankas lietošana, drošība interneta vidē, e-pasta izmantošana, informācijas saglabāšana un nosūtīšana, e-komercija utml.

„95% norēķinu Latvijas lielākajā bankā – Hansabankā – jau šobrīd notiek elektroniski. Tas apliecina milzīgo bankas pakalpojumu lietošanas apjomu un nozīmi elektroniskajos kanālos. Arvien vairāk elektroniskajā vidē kļūst pieejami arī citi pakalpojumi. Mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir īpaši svarīgi tos izmantot, stiprinot savu konkurētspēju mūsdienu ekonomiskajos apstākļos,” uzskata Dainis Bērziņš, Hansabankas valdes loceklis, Produktu attīstības un IT pārvaldes vadītājs. „Elektroniskā vide ļauj sniegt un saņemt pakalpojumus drošā vidē ātrāk, ērtāk un izdevīgāk”.

Mācību programma ir veidota LIKTA sadarbībā ar Hansabanku, Microsoft Unlimited Potential mācību programmu un Ekonomikas ministriju.

Pērn LIKTA un Hansabankas akcijā „E-apmācīts rajons – 2” tika apmācīti vairāk kā 1658 iedzīvotāju 12 Latvijas rajonos. Arī pērnā gada akcijā Hansabanka finansēja 50% no apmācību izmaksām, un pārējā apmācību līdzfinansēšanā iesaistījās gan pašvaldības, uzņēmēji un mācību centri, bet arī ģimenes locekļi un draugi. Visvairāk apmācīto bija vecumā no 25-50 gadiem (47%) un 50 un vairāk gadi (49%). Vislielākā atsaucība no iedzīvotājiem bija, apmeklējot pamata prasmju apmācības. Lielākā daļa apmācīto izteica vēlmi iziet padziļinātus kursus.

Par LIKTA
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) – profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā (LITTA) un aptver visu Latvijas IKT nozari − elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā.

Par Hansabanku
Hansabanka ir daļa Swedbank grupas, kas ir viena no lielākajām finanšu institūcijām Ziemeļvalstīs un Baltijā. Swedbank grupas klientu skaits  ir 9 miljoni privātpersonu un 600 tūkstoši uzņēmumu. Swedbank ir pārstāvēta ne tikai Ziemeļvalstīs un Baltijā, bet arī Krievijā, Ukrainā, Luksemburgā, Spānijā, ASV, Ķīnā un Japānā. 2007.gada decembrī grupas aktīvi bija aptuveni 100 miljardi latu.