Hewlett-Packard dāvina Latvija@Pasaule projektam mobilo datorklasi

Šodien, 3. oktobrī, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) dāvinājumā saņēma pilnībā aprīkotu mobilo mācību klasi “HP NetEducation Center” no informāciju tehnoloģiju kompānijas Hewlett-Packard (HP). Dāvinājums tiek veikts LIKTA informācijas sabiedrības veicināšanas programmas Latvija@Pasaule ietvaros.

Ar HP mobilās mācību klases palīdzību LIKTA iedzīvotājiem, jo īpaši attālos lauku rajonos, varēs nodrošināt digitālo prasmju apmācību un iespēju izmantot jaunāko tehniku un programmatūru tuvu dzīvesvietai vai darbavietās. Pilnībā aprīkota mobilā mācību klase “HP NetEducation Center” ir daudzfunkcionāla pārvietojama statne uz riteņiem, kurā ietvertas visas nepieciešamās informāciju tehnoloģijas, lai LIKTA varētu veikt iedzīvotāju datorapmācību īpaši tajās vietās, kur nav pieejamas datorklases, – lauku rajonos, dažādu organizāciju telpās (slimnīcās, bibliotēkās u.c.) un uzņēmumos.

„Viens no būtiskākajiem informācijas sabiedrības attīstības priekšnoteikumiem ir iedzīvotāju prasme izmantot pasaules uzkrātās zināšanas. Dators un internets ir galvenie rīki, kas nodrošina iespēju piekļūt globālajai informācijas sistēmai, tāpēc ir apsveicams katrs solis, kas iedzīvotājus tuvina datorprasmju apgūšanai un to izmantošanai praksē. Kompānijas „Hewlett-Packard” dāvinātā mobilā klase ir pārliecinošs pieteikums tam, lai iespējami vairāk Latvijas iedzīvotāju neatkarīgi no savas dzīvesvietas varētu pilnvērtīgi iesaistīties informācijas sabiedrības veidošanas procesā,” uzskata Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele.

“Lauku rajonu iedzīvotāji būs tie, kas visvairāk varēs izmantot mobilās klases iespējas,” saka Māra Jākobsone, LIKTA viceprezidente. “Viena no mobilās klases priekšrocībām ir tā , ka to var ērti un ātri uzstādīt jebkurā vietā: pagasta padomes, skolas vai kultūras nama zālē, slimnīcā, lauku bibliotēkas telpā. Līdz ar to klase sniedz iespējas iedzīvotājiem apgūt datorapmācību uz vietas, ietaupīt laiku, mērojot ceļu līdz kādai noteiktai datorapmācības vietai. Svarīgi arī tas, ka Latvijas rajonu iedzīvotāji varēs iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām un programmām, ko nodrošina mobilās klases tehniskie parametri. Jau oktobrī mobilā klase sāks savu ceļojumu pa Latvijas rajoniem, pirmie ar to varēs iepazīties Talsu un Ventspils rajonu iedzīvotāji.”

„Ideja par HP mobilās mācību klases dāvinājumu radās, HP viceprezidentam Frančesko Serafīni tiekoties ar prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un LIKTA prezidentu Imantu Freibergu Pasaules ekonomikas foruma laukā Davosā šā gada 26. janvārī. Tikšanās laikā apspriesta IT nozare Latvijā un programmas, kas vērstas uz visplašākās sabiedrības datorapmācību pamatprasmju iegūšanu. Tā kā HP aktīvi iesaistās digitālās plaisas mazināšanā visā pasaulē, izteicām piedāvājumu sniegt savu artavu arī Latvijā,” saka HP izpilddirektore Daina Kārkliņa.

„Joprojām lielai daļai cilvēku pietrūkst pat elementāru pamatzināšanu informāciju tehnoloģijās un prasmju to izmantošanā. Mēs ceram, ka tie iedzīvotāji, kuriem līdz šim nebija iespējams piedāvāt apmācību darbam ar datoru un internetu, izmantos iespēju to iegūt ar pilnībā aprīkotas HP mobilās klases „HP NetEducation Center“ palīdzību.“

Pirmās apmācības notika 1. un 2. oktobrī Rīgā, kur HP mobilās mācību klases priekšrocības varēja baudīt deviņas rīdzinieces – māmiņas, kuras ir atgriezušās no bērnu kopšanas atvaļinājuma un vēlas celt savu konkurētspēju darba tirgū, apgūstot datorapmācību. Šodien preses konferences laikā Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele sveica māmiņas ar veiksmīgu apmācību un pasniedza sertifikātus no LIKTA. Nākamās apmācības jau nākamajā nedēļā notiks Talsos, pēc tam Ventspilī, novembrī – Preiļos, bet decembrī – Valkas rajona Grundzāles pagastā. „HP NetEducation Center“ paver plašas iespējas nodrošināt interaktīvu, elastīgu multimediju mācību procesu grupai līdz deviņiem cilvēkiem ar vienu pasniedzēju.

HP mobilā mācību klase ietver: daudzfunkcionālu pārvietojamu statni uz riteņiem, biznesa klases piezīmjdatoru “HP Compaq tc4400 Tablet PC” un piezīmjdatora somu pasniedzējam, deviņus biznesa klases piezīmjdatorus “HP Compaq nx7300 Business Notebook PC” apmācību apmeklētājiem, projektoru un projektora somu, daudzfunkcionālo printeri „HP Photosmart C5180 All-in-One“, digitālo foto kameru „HP Photomart R725“, desmit optiskās datorpeles, maršrutētāju, 8-portu slēdzi „HP ProCurve Switch 408“, bezvadu piekļuves punktu, integrētu skaņas sistēmu, vienu elektrības kabeli, divas atslēgas. HP mobilās mācību klases vērtība ir 11,500 latu (ieskaitot PVN). LIKTA projekts Latvija@Pasaule tika uzsākts 2005. gadā ar mērķi izglītot darbam ar datoru un internetu Latvijas iedzīvotājus, īpašu uzmanību pievēršot bezdarbniekiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī pašvaldību, bibliotēku un skolu darbiniekiem.

Šobrīd apmācīti 16 085 iedzīvotāji 18 Latvijas rajonos un pilsētās, tajā skaitā 363 pasniedzēji konsultanti, un apzināti 284 sabiedriskie interneta pieejas punkti. Projekta ietvaros apmācīti pašvaldību darbinieki, medicīnas un kultūras darbinieki, mazo un vidējo uzņēmumu darbinieki, bezdarbnieki, mājsaimnieces, jaunās māmiņas, pensionāri, invalīdi un citas Latvijas iedzīvotāju grupas.