Latvijas Mobilais Telefons sniedz finansiālu atbalstu projektam Latvija@Pasaule

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) aizsāktā iniciatīva Latvija@Pasaule rod aizvien jaunus atbalstītājus. LIKTA ir parakstījusi Ziedojuma līgumu ar Latvijas Mobilo Telefonu, kura finansiālais ieguldījums šajā projektā ir 20 tūkstošu latu apjomā.

Ar LMT finansiālo atbalstu tiks uzsāktas datorapmācības Daugavpils, Preiļu, Valmieras un Ventspils rajonā, un pavisam plānots apmācīt 600 šo rajonu iedzīvotāju. Ikviens kursu beidzējs saņems oficiālu sertifikātu “Informācijas sabiedrības pamatprasmes”, mācību grāmatu, sarakstu ar bezmaksas interneta pieejas punktiem attiecīgajā reģionā, bezmaksas konta atvēršanas iespēju Hansabankā un internetbankas hanza.net pieslēgumu, kā arī bezmaksas e-pasta adresi portālā www.latvijapasaule.lv. Tāpat arī šo kursu dalībnieki tiks iepazīstināti ar jaunā LMT pakalpojuma – abonentu apkalpošanas centra internetā iCentra iespējām.

Latvijas Mobilā Telefona prezidents Juris Binde: “Pasaule kļūst arvien dinamiskāka, mobilāka, un mums ar to jārēķinās. Tuvinoties un saplūstot tehnoloģijām, faktiski ir izzudusi robeža starp mobilo sakaru pamata un papildu pakalpojumiem – internets ir pieejams arī mobilajā tālrunī. Respektējot savu klientu vēlmes un vajadzības, mēs turpinām un turpināsim attīstīt pakalpojumu klāstu, izmantojot pasaules pieredzi un liekot lietā savu darbinieku augsto kvalifikāciju. Mūsu pieredze un stabilitāte, dinamiskums un attīstības alkas klientiem sniedz arvien jaunas iespējas. Tomēr, lai šos jaunos pakalpojumus pilnībā izmantotu, iedzīvotājiem ir nepieciešamas pamatzināšanas par tehnoloģijām un to iespējām. Tāpēc LMT atbalsta LIKTA iniciatīvu, kas veicinās iedzīvotāju izglītošanu tehnoloģiju jomā.”

Informāciju par apmācības iespējām varēs saņemt Daugavpils, Preiļu, Valmieras un Ventspils rajona pašvaldībās.

Valmieras pilsētas pašvaldības pieredze minētā projekta ieviešanā rāda, ka interese par apmācībām datoru un interneta lietošanā īpaši liela tieši strādājošo iedzīvotāju vidū. Piemēram, pirmie mācības jau minētājā projektā uzsāka vairāk nekā simts Valmieras slimnīcas darbinieki. Apmācību kurss bija nozīmīgs atbalsts Valmieras slimnīcas personālam, kam ikdienas darbā ir saskare ar datortehnoloģijām. Slimnīcai, attīstoties par reģionālo medicīnas pakalpojumu centru, praksē tiek ieviestas arī mūsdienu tehnoloģijas un iekārtas, kuru lietošana bez pamatzināšanām un iemaņām darbā ar datoru ir neiespējama. Apmācību programma ir viegli saprotama un, galvenais, iedrošinoša, mazinot stereotipu, ka jaunās tehnoloģijas ir jaunās paaudzes ziņā. Apmācības beigušie atzīst, ka pēc sertifikātu iegūšanas vēlas padziļināti apgūt datora un interneta lietošanas prasmes, lai kļūtu konkurētspējīgāki darba tirgū. Apmācības ir izraisījušas patiešām lielu interesi arī citu uzņēmumu darbinieku vidū, kas tikai apliecina projekta nozīmīgumu.