Apkopoti Latvija@Pasaule aicinājuma “Atver logu uz pasauli!” rezultāti

LIKTA īsi pirms Ziemassvētkiem nāca klajā ar aicinājumu “Atver logu uz pasauli!” LIKTA aicinājumam atsaukušās: Baltijas Datoru akadēmija, Data Media Group, a/s Dati Exigen Group, EURO DATA, HMN LATVIA a/s Dzintars, Latvijas Komercbanku asociācijas Konsultāciju un mācību centrs, Lietišķās informācijas dienests, a/s Jelgavas mašīnbūves uzņēmums, LURSOFT IT, Parekss banka, a/s SAF Tehnika, VAS Starptautiskā Lidosta “Rīga”, kā arī individuālie ziedotāji. Kopā saziedoti Ls 4400. Ziedojumu apmērs sākot no 100 līdz 1000 latiem. Par šo naudas summu tiks apmācīti 176 cilvēki.

Pagājuša gada nogalē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) nāca klajā ar Latvija@Pasaule Ziemassvētku aicinājumu “Atver logu uz pasauli!”. Aicinājuma mērķis ir finansu līdzekļu piesaiste noteikta iedzīvotāju skaita un auditorijas datora pamatiemaņu apguvei. Iniciatīvas Latvija@Pasaule uzmanības lokā ir iedzīvotāji, kuriem nav pieredzes datoru un interneta lietošanā vai kuri ir izmantojuši datoru, taču nekad nav izmantojuši interneta pakalpojumus.

2005. gada rudenī projekta apmācības tika uzsāktas Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Valmieras un Ventspils teritorijās. Projekta ietvaros ir apmācīti 125 pasniedzēji konsultanti, bet 2005. gada nogalē apmācīto iedzīvotāju partneru rajonos tuvojās pirmajam tūkstotim. Pieredze rāda, ka viena cilvēka datorapmācības izmaksas ir 25 lati. Interese par iespēju mācīties ir tik liela, ka tā daudzreiz pārsniedz LIKTA projekta ietvaros pieejamos līdzekļus. Tieši tāpēc LIKTA īsi pirms Ziemassvētkiem nāca klajā ar aicinājumu “Atver logu uz pasauli!” LIKTA ir Sabiedriskā labuma organizācijas statuss, tāpēc ikviens ziedotājs ziedojot saņēma arī nodokļu atlaides.

Pirmais LIKTA aicinājumam atsaucās LIKTA biedru organizācija – HMN LATVIA. LIKTA aicinājumu finansiāli atbalstījuši arī uzņēmumi Baltijas Datoru akadēmija, Data Media Group, a/s Dati Exigen Group, a/s Dzintars, Latvijas Komercbanku asociācijas Konsultāciju un mācību centrs, Lietišķās informācijas dienests, a/s Jelgavas mašīnbūves uzņēmums, LURSOFT IT, Parekss banka, a/s SAF Tehnika, VAS Starptautiskā Lidosta “Rīga”, kā arī individuālie ziedotāji. Kopā saziedoti Ls 4400. Ziedojumu apmērs sākot no 100 līdz 1000 latiem. Par šo naudas summu tiks apmācīti 176 cilvēki.

Vēl līdz Ziemassvētkiem par saziedotajiem līdzekļiem tika apmācīta pirmā apmācību grupa – deviņi pensionāri no Rīgas. 22. decembrī LIKTA prezidents Imants Freibergs visiem deviņiem kursu audzēkņiem izsniedza sertifikātu, ka viņi ir apguvuši “Informācijas sabiedrības pamatprasmes”.

Lai arī Ziemassvētki ir aiz muguras, labdarības laikam nevar būt ierobežojumi. Ievērojot uzņēmumu atsaucību, LIKTA akcija “Atver logu uz pasauli!” turpinās.